Eksklusiv visning av XPENG X9 i Porsgrunn og Arendal ble en supersuksess

Lørdag 1. og 2. mars kunne vi invitere til ekslusiv visning av nye XPENG X9 hos oss. Bilen er nå på Norgesturnè for å vise Norges befolkning hvor mye luksus man faktisk kan få i en bil. Her ble det mange imponerte fjes.
Over 100 besøkende både hos Autostrada XPENG Porsgrunn og Autostrada Arendal
– Selv om produktet vi leverer er bil og service, så gjør vi det hele tiden med mennesket i fokus. Vi ønsker å gi folk gode opplevelser når de er hos oss – både store og små, sier markedsjef for Autostrada Camilla Lunde Bringsli.
– XPENG X9 gir deg SUV-romslighet, sedan-komfort og fremtidens teknologi i én pakke. Interessen vi har sett er stor og viser at mange lokale bileiere er klare for en ny standard innen elbilmarkedet. Med XPENG får folk mye bil for pengene.

XPENG X9 – en elbil skreddersydd for familier som ønsker stor plass og komfort
XPENG X9 er en fullverdig 7-seters elbil i premiumklassen, utviklet for familier som ønsker høy komfort, god plass og avansert teknologi. Den er tilgjengelig med både to- og firehjulsdrift og har en rekkevidde på opptil 705 km etter CLTC-normen. ( Ikke WLTP, vi kan forvente noe nærmere 520 – 550 km etter WLTP standard når den kommer seinere ) Bilen kan hurtiglades fra 10 til 80 prosent på kun 20 minutter, med en maksimal ladeeffekt på 330 kW. Med akselerasjon fra 0 til 100 km/t på ned mot 5,7 sekunder leverer X9 både kraft og effektivitet. Bilen kommer også med et meget romslig bagasjerom på hele 755 liter med alle 7 seter i bruk, og imponerende 2554 liter med flatt bagasjerom når det er 4 seter i bruk. Her får du plass til mye!
Bilen leverer en unik luksus. Bilen har varme og kulde i setene. Du får massasje i seter foran og bak med en 21,4″ TV til å se på TV-serie eller koble til Nintendo hvis du ønsker. Bilen kommer også med kjøleskap og varmeskap kombinert. Denne bilen setter standaren for hvordan er 7-seter burde være.

For hele familien
Vi i Autostrada ønsker å inkludere hele familien når vi skal vise fram nye produkter. Det handler om mye mer enn bare bil. Vi ønsker å gi glede til hele familien i form av aktiviteter. Under helgens visning fikk barna møte Paw Patrol, kjøre racing simulator, kjøre elektrisk firehjulling, tegne og få ansiktsmaling. Vi håper dette bidrar og gjør det enklere for familier til å komme til Autostrada og gjøre det til en minneverdig dag.
– Vi mener at mennesker og bil henger sammen. For oss er det viktig å gi folk i nærområdet gode opplevelser og bidra til fellesskapet. Vi jobber for å skape relasjoner og god service som gjør at folk ønsker å komme tilbake.

Kommer på norske veier i 2026
XPENG har sendt denne bilen rundt på Norgesturnè for å finne ut av etterspørsel til modellen. Bilen var også på eCarExpo i Lillestrøm tidligere i år og der kunne XPENG bekrefte at denne bilen kommer til Norge. Det blir utrolig spennende å få denne bilen inn i butikk senere og ikke minst få teste den. Vi har stor tro på denne modellen som stiller seg i et helt egen segment. Det er en stor bil, men med luftfjøring og bakhjulstyring oppleves denne faktisk ganske smidig som en vanlig personbil. Den elektriske kraften er også der med sine 497hk og XPENG sin raske lading.
Vi gleder oss til å se mer av denne bilen! Takk til alle som kom innom disse dagene.
Ønsker du mer informasjon om XPENG X9 eller våre andre modeller? Vi har G6, G9 og P7 for rask levering. Kontakt oss for å prøvekjøre en av disse i dag.